Як правильно придбати / замовити сушильну камеру

Обман і маніпуляції продавців

Помилки покупця/замовника

Все, що ми робимо у бізнесі, спрямоване на отримання прибутку.
Бізнес, довготривалий і успішний, – це отримання прибутку всіма сторонами угоди.
Інше, одностороння прибутковість угоди – це не бізнес, це «бізнес». А простіше – обман.

Існує проблема протиріччя ментальності успішного торговця і ефективного виробника.
На жаль, на пострадянському просторі, серед людей, які оперують основними фінансовими засобами – переважають торговці.

Звичний алгоритм оцінки ефективності угоди торговця: купити якомога дешевше, продати якомога дорожче, зробити це швидко і бажано повторити таку процедуру багато разів.

Досвід торговців простий та прямолінійний: завжди, коли він купував дешевше і продавав дорожче, він вигравав більше. Більш того, будь-який торговець точно знає: чим дешевше товар – тим більше продажів, і тим більше можна засвоїти маржу, і тим більше він отримає прибутку.

У ефективного виробника все значно важче.


Дешеве, не якісне обладнання і застарілі, енергоємні технології – принципово не дозволяють виготовляти якісну та конкурентоспроможну продукцію.

Що ж стосується обладнання, то сучасний світ грає з «економщиками» знищуюче злий жарт: зменшення вартості обладнання на 30% призводить до погіршення його продуктивності та надійності більш ніж в два рази. А застосування на 30% більш дорогого інноваційного та енергоекономічного обладнання, призводить в свою чергу до збільшення продуктивності, економічності та зниження кількості браку більш ніж в два рази.
Це факт.
Факт, який кожен з нас перевірив на своєму власному досвіді заміною Жигулів та Волг на Volkswagen та Mercedes, з ЗІЛів та КАМАЗів на DAFи і MANи.

Що ж необхідно робити, аби позбутися дитячих економічних хвороб?!
Все абсолютно банально – планувати і рахувати.

Необхідно прораховувати ВСІ витрати на організацію виробництва, витрати на забезпечення виробничого процесу, продуктивність, відсоток технологічних втрат  і в результаті всього цього – реальну собівартість продукту.

Сушильні камери

Початок обману
Конкуренція

З огляду на яскраво виражену низьку купівельну спроможність виробників, повної відсутності економічної доцільності кредитування, конкуренція на ринку сушильного обладнання прийняла виражені форми прихованого обману і прямих маніпуляцій слабкостями та непідготовленістю клієнтів.


Продаж «під ключ» – в 90% випадків не відповідає сенсу цього терміну

Продаж «під ключ» – в 90% випадків не відповідає сенсу цього терміну:
— вам продають комплект матеріалів і обладнання, з інструкцією по монтажу камери;
— а також послуги шеф-монтажників (за окрему вартість).

Як правило – це все, що ви отримаєте.
І вам доведеться додатково заплатити за:

  1. Транспортні витрати;
  2. ПДВ, Митні платежі (в разі імпортного товару);
  3. Вантажопідйомні механізми: крани, підйомники, навантажувач;
  4. Проживання та харчування шеф-монтажників;

Сплачуваний за контрактом час роботи бригади шеф-монтажників – жорстко обмежений, додаткове перебування вкрай дороге. А як показує практика – присутні постійні двох-/трьох- кратні перевищення термінів монтажу з «вини» (можливостей)  Замовника.


  1. Основний монтаж, що здійснюється робітниками Замовника, додатково також оплачується Замовником. (Тут ще варто додати, що якість монтажу непідготовленими в питаннях специфіки сушильних камер спеціалістами – часто призводить до додаткових витрат Замовником);
  2. Зовнішні вузли і арматура (клапани, крани, насоси, і т.д.) для підключення камери до джерела теплової енергії (котельної) частіше за все не включені у вартість;
  3. Труби зовнішніх комунікацій.


Резюме
:
  Уважно віднесіться до переліку виконуваних Постачальником робіт, що входять у вартість контракту. В більшості випадків вам доведеться додатково витратити ще 35-40%, що створить при декларації «вартості камери» ілюзію її дешевизни. Але це не так.

У вартість «під ключ» без обману і маніпуляцій мають входити всі витрати до повної готовності (запуску) камери. Включно з повним монтажем, запуском і налаштуваннями.

Стандартними виключеннями з цього правила є самостійна підготовка Замовником бетонного майданчика за наданими постачальником камери кресленнями та підводка силового електричного кабелю і водоподачі.

Продовження обману
Конфігурація обладнання

Для конкуренції вартістю, вам пропонують найбільш економну, з точки зору технологічності виготовлення та матеріаломісткості, конфігурацію корпусів сушильної камери. Без реальної теплової розв’язки.

Автора статті, як інженера з багаторічним стажем, особливо обурює «змагання» в облаштуванні більшої товщини теплоізоляції при наявності в конструкції прямих містків теплопередачі метал-метал.

Річ у тому, що в такому випадку збільшення товщини теплоізоляції практично нічого не дає, оскільки теплові втрати через теплоізоляцію і втрати тепла через містки теплопередачі (містки холоду) різняться на порядок. Тобто в 10 разів. Особливо при конденсації вологи на внутрішніх поверхнях камери, що сполучені з містками  теплопередачі.


Теплові втрати через теплоізоляцію і втрати тепла через містки теплопередачі (“містки холоду”) різняться на порядки.
Особливо при конденсації вологи на внутрішніх поверхнях камери, що сполучені з містками  теплопередачі.


Сушильні камери GEFEST робляться лише з тепловими розв’язками.
Ми не допускаємо “дитячих” помилок в конфігурації корпусів, які призводять до наднормових непродуктивних втрат енергії.
 

Також, в більшості випадків, вам буде запропонована максимально енерговитратна, але дешева конфігурація обладнання. Це проявляється у використанні комплекту потужних вентиляторів з щільними теплообмінниками малої площі.

Щільні теплообмінники, віддаючи необхідну розрахункову потужність гасять 70% потужності потоку вентиляторів. Весь термін експлуатації, а це десятки років, витрачаючи втричі більше електричної енергії.

Такий «професійний» комплект коштує вдвічі дешевше. Але цю дешевизну, різницю з дорожчими енергоефективним комплектом, «спалює» (завищеним споживанням енергії) за півтора року.

А потім і просто спускає ваші гроші «на вітер» в прямому сенсі цієї фрази.


Щільні теплообмінники, віддаючи необхідну розрахункову потужність гасять 70% потужності потоку вентиляторів. Весь термін експлуатації, а це десятки років, витрачаючи втричі більше електричної енергії.

А повітрообмін за допомогою пар автоматичних засувок в зонах розрідження / підпору циркуляційних вентиляторів – це взагалі особлива тема беззмістовних, непродуктивних втрат теплової енергії, яка непомітно перемістилася з технічного компромісу часів дешевої енергії в область інженерної дурості часів енергоефективних технологій.

Цікавий самообман обіцянка навчання персоналу.

Вашому персоналу показують, як працює сушильна камера, як її вмикати-вимикати, як завантажувати і розвантажувати. Пояснюють, як встановити режими контролера.

Ви вважаєте, що ваш персонал буде вміти сушити деревину?
Але насправді — персонал буде знати тільки як правильно увімкнути камеру.

Реальний супровід технологічного процесу – не надається. А у відповідь на отримуваний брак сушки ви дізнаєтесь, що контролер з попередньо встановленими автоматичними програмами сушки сертифікований, у інших браку не дає, а вам ще варто навчитися правильно працювати…

Брак сушіння
Відсоток браку пиломатеріалу що сушиться і висушується  

Вам обіцяють якісне автоматичне сушіння за допомогою контролера?!

Реалії наступні:

  • Сушка рядового хвойного пиломатеріалу для будівельних потреб і до транспортної вологості – автоматична сушка можлива, рівень браку автоматичної сушки 0-15%.
  • Сушка відбірного хвойного (сосна, ялина), м’яколистого пиломатеріалу (вільха, осика), для столярних виробів до вологості 8-10%:
    автоматична сушка можлива, але рівень браку автоматичної сушки – 15-30%.
    Напівавтоматична сушка з поетапним зовнішнім технологічним контролем дає рівень браку сушки 0-5%.
  • Сушка відбірного твердо листового пиломатеріалу (дуб, бук, ясень, акація) для столярних виробів до вологості 8-10% – автоматична сушка не рекомендується взагалі.
    Рівень браку автоматичної сушки 15-60%.
    Напівавтоматична сушка з поетапним зовнішнім технологічним контролем дає рівень браку сушки 0-10%.


Резюме
:
  Один з найважливіших аспектів успішності роботи ваших сушильних камер – професійний і доступний технологічний супровід.

Багато підприємств, які легковажно ставитися до поточного браку сушіння і апріорі рахують його неминучим і нормальним – втрачають щороку на завищеному браку сушіння деревини дві-три вартості самих сушильних камер.

Десятки років професійної спеціалізації на передових технологіях сушки деревини та виготовлення сушильних камер дозволили нам прибрати всі вищеописані проблеми виробників.

Ви можете отримати у нас:

  • Відповіді на прості питання
  • Консультації по технології сушки та оптимізації ваших технологічних процесів
  • Обстеження ваших сушильних камер та/або виробництва, отримання рекомендації по усуненню наявних проблем
  • Якісні енергоекономічні сушильні камери і відсутність проблем з сушкою взагалі

Рахуйте весь свій робочий баланс на декілька років наперед, не працюйте всліпу.
Прорахуйте  хоча б  короткий  бізнес-план і пам’ятайте народну мудрість:
Дешева рибка – погана юшка.
Вдалого Вам бізнесу!

З повагою,
ГЕФЕСТ ТОВ